Paraffinos kézápolás
Különösen a téli hideg napokon fontos a kéz védelme. Az állandó hideg, a szél, a gyakori vízbe nyúlkálás, a száraz levegő, az erős napfény, a szappanok, a tisztítószerek, egyes kozmetikumok a legnagyobb ellenségei a kéz bőrének. Nőknél és férfiaknál is… A paraffin kezelés az ápoló anyagok, gyógykrémek bejuttatását segíti elő, mivel a meleg hatására a pórusok kitágulnak és ezáltal jobb lesz a felszívódás, fokozódik a vérkeringés, ezáltal erősíti a kötőszöveteket, elősegíti a bőr belülről való épülését. Ápoló és hidratáló hatása mellett megelőzi a kéz öregedésének áruló jeleit. A paraffinos kezelés mély hidratáló kezelés, amely nem csak a bőrre van jó hatással, hanem a körmöket is átpuhítja, ezáltal a köröm felülete ápolttá, bársonyossá válik. A kezelés hatására a száraz, durva és repedezett bőr puha, bársonyos, rugalmas lesz. Az erősen igénybe vett és kiszáradt bőr ápolására kúraszerűen ajánlott alkalmazni. Kúraszerű alkalmazás: Az elő két héten két alkalom, utána ismét két hétig egy alkalom, majd kéthetente egy alkalom ajánlott a megfelelő állapot eléréséhez!
CALLUX 4 lépéses professzionális láb peeling
A lábpeeling egy gyümölcssavas hámlasztásos eljárás, ami inkább egy wellness élmény, nem pedikűr kezelés. Teljesen higiénikus, fájdalommentes, nem használunk szikét (kést) és csiszológépet. Nincs sérülésveszély, ezért teljes biztonsággal alkalmazható cukorbetegeknél és vérzékeny vendégeknél. Gyors, hatékony módja a bőrkeményedések és a száraz repedezett bőr eltávolításának. Pedikűr Spa csak természetes alapanyagokból. Àllatkísérlet mentes anyagok!
Japán manikűr
Az eljárás már a 17. században ismert volt a japán arisztokrácia és a gésák körében, nálunk az utóbbi években vált népszerűvé. Mellette szól, hogy nemcsak nők, hanem férfiak számára is tökéletes a japán manikűr! A körmök természetes szépségét kiemelő francia manikűr töretlenül népszerű, a hatást a fehér körömrész fehérítésével (festésével), majd klasszikus lakkozással – matt, pasztell és színtelen lakkok használatával – érjük el. A japán manikűr ezzel szemben úgy emeli ki a körmök természetes szépségét, hogy nem használ lakk fedőréteget, természetes, vitaminban gazdag méhviasszal ápoljuk a körömlemezt, s a speciális polírozók segítségével gyönyörűen fényesek lesznek a körmeink. Ápoló manikűrnek is nevezik. Ezzel az eljárással a körmök valóban természetes szépségükben mutatkoznak, nem rejti őket vastag zselé-, porcelán- vagy lakkréteg.
Esztétikai pedikűr
Az esztétika pedikűr célja a vendégek lábának széppé tétele, a bőrkeményedések eltávolítása, köröm rövidítése, formázása, lakkozása, a láb kényeztetése.
Kombinált pedikűr
Kombinált pedikűrnél, szikével és pedikűrgéppel dolgozunk. Ez a módszert jól alkalmazható cukorbetegeknél, fiataloknál, túlszedett lábnál is. A túlszedett láb a helytelen pedikűrözésnél alakul ki, amikor túl sok szaruréteget szednek le a talpról. Ezzel a kezeléssel, helyre lehet állítani a helyes szaruképződést.
Gyógypedikűr
A gyógypedikűr célja elsősorban a láb betegségeinek kezelése. Ilyen problémák lehetnek a fokozott szaruképződés, tyúkszem, repedezett sarok , benőtt köröm, gomba a lábon, a körmön.
Fokozott szaruképződés:
Kialakulásának kedvez a kényelmetlen cipő viselése, a bokasüllyedés, a láb ortopédiai elváltozásai következtében fellépő rossz súlyeloszlás is.
Repedezett sarok:
A megvastagodott szaruréteg kemény, vastag, rugalmatlan, esetleg repedezett. A repedés azokon a helyeken jön létre többnyire, ahol nagy a terhelés és száraz a bőr. leggyakoribb a sarok berepedése.
Tyúkszem:
A cipő dörzsölése és nyomása miatt a lábon, különösen a lábujjakon, a sarkon, illetve a talpszéli részeken jelentkező megvastagodott szaruréteg. Előfordulhat a köröm alatt is, vagy bárhol, ahol állandó nyomásnak van kitéve a bőr. Ez erős fájdalommal jár, nem megfelelő kezelése pedig csonthártyagyulladásig is vezethet.
Benőtt köröm:
A köröm sarkainak benövése a környező bőrbe. Az öregujj körömágya sokkal gyakrabban gyullad be mint a többi ujjé. Gyakran kíséri a köröm benövést az oldalsó bőrredő gyulladása. A rendszeresen benőtt köröm gyakori gyulladással párosulva, az oldalsó bőrredőnél vadhús képződését eredményezi.
Gomba a lábon, a körmön:
A zárt, nehezen szellőző lábbelik és nylon ruhadarabok egésznapos viselése, továbbá bizonyos betegségek ( cukorbetegség, immunrendszer meggyengülése, rossz vérkeringés) , antibiotikumok szedése, rosszul felhelyezett, levegős műköröm viselése, párás munkakörülmények, mind mind-hozzájárulnak a betegség kialakulásához. Az apró sérülések, a bőszárazság okozta repedések, mind behatolási pontot jelentenek a gombák spórái számára. A lábujjak közt viszkető hámlással, esetleg hólyagosodással jelentkezik.
Felülfertőzése súlyosabb betegséget, például orbáncot okozhat. A gombás fertőzés minden esetben kitartó, gyógyszeres kezelést igényel. A pedikűrösök abban segíthetnek, hogy a gyógyulási folyamat rövidebb idő alatt menjen végbe. A köröm rendszeres csiszolásával , rövidítéséve, megkönnyítjük a hatóanyagok bejutását a körömbe.
Otthoni tanács, a kezelés megkezdése előtt és közben a cipők tisztántartása fertőtlenítés, hiszen anélkül újabb táptalajt biztosítunk a gombaspóráknak.
Izzadt láb:
A fokozott lábizzadástól felpuhul a hám szarurétege, mely gombás fertőzés kiindulópontja lehet. A verejték bomlásnak indul, baktériumok szaporodnak el benne és kellemetlen szagot árasztanak. Megfelelő izzadásgátló készítménnyel, jól szellőző cipő viselésével visszaszorítható a lábizzadás.